poniedziałek, 19 listopada 2007

Ach! Kot Rosyjski Niebieski

Rasy kotów - dlaczego kot rosyjski niebieski - opis rasy, cechy charakteru, pielęgnacja


Z dzieciństwa pamiętam dwie kotki:
- Anulkę - czarno-bialą elegantkę, o wyjątkowo ugodowym charakterze,
- i jej córkę, Mulę - pręgowaną charakterną kotkę, która nie bała się nikogo.

W tym samym czasie zachodziły w ciąże i rodziły małe. Potem wychowywały je wspólnie. Mój ulubiony obrazek, to kiedy leżą "w kółeczko", a maleństwa w środku pracowicie tłamszą ich brzuchy łapkami, żeby więcej mleka leciało do paszczek :)

Później wyjechałam: studia w Opolu, praca w Warszawie, a z tyłu głowy ciągle tęsknota za puszystym przyjacielem. No i pewnego dnia BUCH! Zdecydowałam, że czas na powrót mruczących wieczorów i uganiania się za wędką z myszą :)Wybrałam kotkę rosyjską niebieską.

Kot Rosyjski Niebieski - OPIS RASY

Koty rosyjskie niebieskie są wyjątkowe. Mają łagodne charaktery, przepiękną linię ciała, miękkie lśniące futerko i absolutnie wyjątkowe poduszeczki w kolorze lawendowym :) Są zwinne, eleganckie i dystyngowane, bardzo lojalne w stosunku do właściciela - okazują miłość absolutną i bezwarunkową.


To jedna z niewielu naturalnych ras - ukształtowały się oczywiście w Rosji, chociaż rasa pochodzi z Anglii (głównie drobne poprawki linii ciała). A ciało mają cudowne - średniej wielkości, smukłe, długonogie i z pięknym ogonem. Ze zgrabnej główki wyrastają spiczaste uszy, a duże migdałowe oczy i sumiaste wąsy - ach! ach! :)

Koty rosyjskie niebieskie są krótkowłose, ich futerko ma srebrny połysk. Efekt ten możemy podziwiać dzięki temu, że końcówka każdego włosa jest przezroczysta. Są niekłopotliwe w utrzymaniu, gubią bardzo niewielką ilość włosów, nie wymagają żadnej szczególnej pielęgnacji. Oczywiście uwielbiają czesanie, bo działa to na nie jak masaż na człowieka, ale kiedy brakuje czasu, wystarczy tylko wytulić i wydrapać kociaka za uchem :)Kot Rosyjski Niebieski - OPIS CHARAKTERU

Koty są żywiołowe - dużo czasu spędzają na zabawach i tropieniu drobnych robaczków. Lubią uczestniczyć w życiu domowników, więc:
- kiedy pracujesz przy komputerze - kot leży na monitorze,
- kiedy śpisz - kociak robi ci masaż głowy lepiej, niż wykwalifikowany fryzjer,
- kiedy porządkujesz swoją garderobę - zwierzak zagląda ci w oczy z wnętrza szafy.

No i jak tu się nie zakochać? :)

Brak komentarzy: