czwartek, 3 stycznia 2008

Imiona dla kotow

Imię dla kota to sprawa niezwykle delikatna. Kot powinien je lubić, właściciel również, imię nie może kota narażać na śmiechy i drwiny kolegów (innych kotów, psów, fretek, szczurów, itd.), poza tym powinno odzwierciedlać charakter zwierzaka lub nawiązywać do jakiegoś wydarzenia zgodnie z indiańskim ceremoniałem przyznawania imienia (jeśli ktoś nie jest zorientowany zapraszam do lektury Karola Maya „Winnetou” lub „Old Shatterhand”).Jak sprawdzić, czy imię, które wybraliśmy jest właściwe? Oto prosta recepta. Najpierw wymawiamy je głośno tylko we własnej obecności i rozważamy zalety i wady imienia, np.
- Tuptuś – czy inne koty będa traktowały poważnie kogoś o takim imieniu?
- Ariel – ładnie brzmi, ale każdy kot wie, że to proszek do prania, odpada
- Balbinka – hm... bez komentarza

Kiedy znajdziemy imię, które przeszło pierwszy etap (eliminacja przez własciciela) idziemy do bezimiennego kota i zagadujemy:
- Diana? – obserwujemy kota, jeśli ziewa, myje sobie łapę albo stuka się pazurkiem w głowę, proces należy kontynuować.
- Xena? - tutaj trzeba uważac, żeby kicia za bardzo nie wczuła się w rolę i nie skoczyła wam na głowę niczym Klakier Gargamelowi :)
- Fryga? - jeśli zauważycie łaskawe skinienie głowy – macie imię!Inne propozycje:

Amber
Carmen
Czika
Diuna
Figa
Fryga
Ines
Kiara
Lola
Luna
Majka
Samanta
Twiggy
Yoko
Xena


A dla Pana kota może Rambo? :)

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Witam, zna Pani hodowce kotow russian blue, bo bardzo mi zalezy, chcialabym parke. W jakich granicach balansuja ceny kotow z rodowodami i bez? Moje gg to 6412993 a adres mailowy zamci@wp.pl. PS. Zuza jest piekna!!

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.